galaksija.org
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Kolovoz 24, 2019, 09:45:58

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Traži:     Napredno pretraživanje
SMF - Just Installed
44 Postova 15 Tema 5 Članova
Najnoviji Član: Tom-Cat
* Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
+  galaksija.org
|-+  Hardware
| |-+  Novi projekti i ideje
| | |-+  Z80 + Ostali hardware u FPGA-u
« natrag naprijed »
 Str: [1] Ispis
Autor Tema: Z80 + Ostali hardware u FPGA-u  (Posjeta: 5373 )
amidar
Newbie
*

« : Kolovoz 15, 2006, 02:31:05 »

Hmm,
ako su uspeli smestiti kompletan Z80 sa svim pratećim čipovima u jedan FPGA i na taj način emulirali ZX81, ZX Spectrum, Jupiter Ace i TRS80 pretpostavljam da je nešto slično moguće uraditi i sa galaksijom, tj. spakovati sav njen hardware (osim ROM-a i RAM-a) u jedan FPGA.

http://zxgate.sourceforge.net/

Pozdrav
Evidentirano
styx
Administrator
Newbie

« Odgovor #1 : Kolovoz 16, 2006, 10:03:52 »

Da, to bi je znatno pojednostavilo, s time dali bi to bilo jeftinije ili Zoranova verzija Galaksije.....Zoranova verzija ( ne racunajuci tastaturu) ispada oko 100 kn dijelovi, s time da su GAL i EPROM jedini dijelovi koji se moraju programirati....
Evidentirano
amidar
Newbie
*

« Odgovor #2 : Kolovoz 20, 2006, 12:56:05 »

Kako se može doći do Zorana, tj. do pločica odnosno sadržaja GAL-ova ? Imam programator HiLo All-07 tako da meni to ne predstavlja nikakav problem, dapače !  Grin
Evidentirano
styx
Administrator
Newbie

« Odgovor #3 : Kolovoz 20, 2006, 07:51:18 »

Sadrzaj GAL-a cu ti poslati, a plocica na zalost vise nema, napravljeno je 5 plocica, dvije galaksije znam da su ozivjele (moja je jos prazna)......
Evidentirano
amidar
Newbie
*

« Odgovor #4 : Kolovoz 21, 2006, 12:19:43 »

Ok, a koliki je problem objaviti na sajtu, ovom ili Zoranovom izgled štampanih pločica, pa ko voli nek' izvoli. Dakle top, bottom, eventualno silk sloj ? Takodje bilo bi lepo videti i šemu nove galaksije.

Pozdrav
Evidentirano
CrSh
Newbie
*

Profil WWW
« Odgovor #5 : Rujan 03, 2006, 09:45:23 »

To je možda veći izazov za "softveraše". Mi "hardveraši" više volimo originalni procesor i lemilicu!
Evidentirano
 Str: [1] Ispis 
« natrag naprijed »
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!